Arda Okan Kurtulan kimdir, kaç yaşında? Arda Okan Kurtulan nereli, mevkisi ne?-haberi

Fenerbahçe, 2019 yılından beri altyapısında takim formasi giyen Arda Okan Kurtulan ile üç senelik şuurlu sözleşme imzaladı. ara ara A takımla birlikte antrenmanlara çıkan ve istikbal vadeden 18 yaşında olan oyuncu, bu gelişmeyi kişisel yasamsal medya hesabından duyurdu. şimal Makedonya yurttaşı da var olan Arda, Erokspor’dan tasima edilmişti. Fenerbahçeli taraftarlar, imzasini gelişmesinin derhal peşinden Arda’nın kariyerini araştırmaya başladı.

Arda Okan Kurtulan kimdir, kaç yaşında? Arda Okan Kurtulan nereli, mevkisi ne?

19 Kasım 2002’de İstanbul/Eminönü’de dünyaya gelen Arda Okan Kurtulan, futbol hayatına 2014 seneninde Akşemsettin Parseller Spor’da başladı. 2015 seneninde kısa süreli Göktürk Saray Spor macerasının derhal peşinden Daha önceki kulübüne dönen Arda, 2017’ye civarindan burada takim formasi giydi ve Esenler Erokspor’a katıldı.

Erokspor’da geçirdiği iki sezonda göz dolduran toy oyuncu, 2019 Şubat’ta Fenerbahçe altyapısına katıldı.

U16’da 18 mücadelede 7 gol, U17’de 11 mücadelede 6 gol, U17’de 10 mücadelede dört gol, U19’da ise 30 mücadelede 5 gol atan Arda, yurttaşı olduğu şimal Makedonya U19’da da 7 maça çıktı.

1.83 boyundaki forvet oyuncusu, sağ ayağını tesirli tek şekilde kullanıyor. ara ara A takım ile idmanlara da çıkan Arda, ülkemiz ile Daha rastgele tek asagi ıslak grubunda takim formasi giymedi.

  • Ali Koç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir