Antalya’da yağmur sonrası oluşan hortum korku dolu anlar yaşattı-haberi

Serik kazasinda vakit süresince yağışlar tesirli oldu. Yağışların derhal peşinden ise denizde hortum oluştu. Boğazkent Mahallesi’ndeki plaja civarindan ulaşan hortum, şezlonglara ve 5 yıldızlı tek otelin çatısına zarar verdi.

HORTUM KAMERAYA YANSIDI

Hortum tek vakit ardindan tesirini yitirdi. İlçenin değişik noktalarından görülen hortum vatandaşlar tarafından gsm telefonu kamerasıyla görüntüledi. Hortumu kayda alan vatandaş, ” Önce şimşekle birlikte yağmur başladı. hanemin balkonuna çıktım. Bahçeye bakıyordum, ani karşıda deniz üzerinde hortumu ayrım ettim. gsm telefonumla çekmeye başladım. takriben 20 dakika sürdü. Boğazkent ve İlarma sahili ortasında çıktı hortum. dahada evvel de sahilde hortum çıktığını görmüştüm” diyerek yaşananları anlattı.

MUZ EKİLİ SERADA HASARA yollar AÇTI

Sabah saatlerinde Manavgat’ın Perakende Mahallesi’nde de hortum görüldü.Denizden geldiği anlatilan hortum, 12 dönümlük muz ekili serada hasara yollar açtı. Seranın çatısında plastik örtüyle birlikte demirlerin tek bölümü sökülürken, çevrede bulunan başka seralarda da hasar oluştu.

“ÇOK BÜYÜK zarar VAR”

Serada muz ekili olduğunu aktaran firma sahibi Ali Koca, “Burada var olan personelimiz haber verdi. Ürün alma vakiti yaklaşıyordu. Seranın çatısını alıp gitmiş, demirlerin tek bölümünü koparmış, tek bölümünü yamultmuş. Ne yazık ki çok hatri sayilir büyüklükte zararımız var, hemide üründen ayni vakitte da seradan. Sigorta şirketine haber verdim, yapılacak incelemenin derhal peşinden toplaminda zararımız alana çıkacak” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.