Antalya, Muğla, Aydın, Hatay ve Isparta’da yangınlar devam ederken, bir kötü haber de Denizli’den geldi-haberi

Günlerdir süre gelen orman yangınları ülkemizi ateş çemberine döndürdü. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi yerine yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda hatri sayilir büyüklükte ölçüde ormanlık alan zarar gördü.

DENİZLİ YENİDEN ALEVLERE TESLİM OLDU

Son üç gündür yaşanan ve Tamamiyle söndürülen 5 orman yangının söndürüldüğü Denizli‘den tek perişan haber geldi. Honaz kazasi Kayapınar Mevki denilen noktada Daha bilinmeyen tek sebepten dolayı yangın çıktı. Sarp ve kayalık tek bölge denilen noktadan yükselen dumanları ayrım eden vatandaşlar vaziyeti derhal orman ve itfaiye ekiplerine bildirdi. olay adina devinim eden ekipler ve vatandaşlar yangını büyümeden denetim altına almak amaciyla çalışma başlattı. aynı zamanda alevlerin yükseldiği noktaya helikopter ile de müdahale ediliyor.

174 NOKTADA YANGINLAR denetim ALTINDA

Alevlerle mücadelenin 9. gününde tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’deki nihayet vaziyeti açıkladı. Şu anne kadar38 şehirde çıkan yangınlardan 180’i denetim altına alındı. Antalya, Muğla, Aydın, Isparta ve Denizli’de çıkan 12 noktadaki yangınlara müdahale sürüyor.

İşte yangınların ayni ritimde devam ettiği iller:

  • Antalya: Manavgat, Gündoğmuş
  • Muğla: Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yılanlı, Seydikemer
  • Aydın: Karacasu
  • Denizli: Güney
  • Isparta: Sütçüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.