Antalya Bilişim Suçları Avukatı

Bilişim Hukuku noktasında çalışmalar yapmış ve kendisini Bilişim Hukuku üzerine yetiştirmiş ve daha çok bu alanda davalar almayı tercih etmiş avukata Bilişim avukatı denir. Türk hukukunda hukuk dalları arasında yasal bir branşlaşma söz konusu olmasa dahi Bilişim Hukukuna yönelik çalışmaları ile hukuki müktesebatını artırmış avukatlara uygulamada bilişim suçları avukatı adı verilir.

Antalya bilişim suçları avukatı, hukukun en dinamik ve her geçen gün değişen bir alanı olan Bilişim Hukuku ile yakından ilgilidir. Bilişim avukatının talep ettiği ücretler somut olaya göre değişmektedir. Ancak bu konuda bir fikir sahibi olabilmek için Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin 2021 için ifade ettiği rakamlara göz atılabilir.

Antalya Bilişim avukatı, bilişim sistemi aracılığı ile işlenmiş suçlara ilişkin dosyalarda, elektronik sözleşme düzenlemelerinde, kullanıcı sözleşmelerinin düzenlenmesinde, mobil uygulamalar için geçerli olan hukuki proseste danışmanlık hizmeti sunar. Bir siber saldırı olduğunda ya da bilişim sistemine erişilerek izinsiz biçimde verilerinden çalınması durumunda veya yayınlanan haberlerin kaldırılmasında aktif rol alan bilişim avukatı tüm bu süreçlerde müspet neticenin elde edilmesi için dinamik bir çalışma sarf eder.

Geleceğin hukuk dalları arasında yer alan Bilişim Hukuku, teknolojinin karşı konulamaz ilerleyişi ile her geçen gün önemini artırmaktadır. Hızla ilerleyen Bilişim Hukuku, insanların nerede ise tüm işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmesi ile daha da kıymetli ve ihtiyaç duyulan bir alan haline gelmiştir. Teknoloji çağında yaşıyor olmamız sebebiyle devlet kuruluşlarından özel kurumlara ve kişilere kadar herkes online sistem üzerinden hareket etmektedir. Netice itibariyle bu alanda işlenen suçlar da artışa paralel biçimde çoğalmaktadır.

Antalya bilişim suçları avukatı ifade edilen hususlarda hukuki danışmanlık sağlayan ve bu danışmanlığı; ceza hukuku, kişisel verilerin korunması kanunu, iş hukuku, tüketici hukuku ve sözleşmeler hukuku olmak üzere diğer hukuk dallarının da yardımı ile sağlar. Bu itibarla danışmalık alınacak avukatın hukukun, Bilişim Hukuku ile ilişkili olan diğer alt dallarına hakim deneyimli bir hukukçu olması oldukça elzemdir. Aksi takdirde hak ve menfaat kaybı yaşamak oldukça muhtemeldir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.