Annesinin gözyaşlarına dayanamayan genç kız, iki buçuk ayda 20 kilo verdi-haberi

Kahramanmaraş’ta annesi Fatma Bodur ile yaşayan Dilan Akçadağ’ın kiloları hasebiyle hayatı zorlaşmaya başladı. Oturma ve oturduğu yerden kalkma benzeri problemleri yükselen 18 yaşında olan Akçadağ, annesinin kendisini çoğu sefer uyarmasına karşın yemeği azaltmadı. Akçadağ, tek vakit annesinin kendisinin kiloları hasebiyle ağladığını görünce marketten aldığı abur cubur poşetlerini bırakarak zayıflayacağı sözünü verdi.

“ANNEMİN AĞLAMASI BENİ BİTİRDİ”

Spor salonunda yoğun tempo ile çalışmaya başlayan Dilan Akçadağ, iki buçuk ayda 20 kilo vererek 106 kilodan 86 kiloya düştü. Hedefinin 70 kilo olduğunu söyleyen Dilan Akçadağ, “Gün geçtikte kilo almaya başladım ve depresyonda var olan tek toy kız benzeri umursamıyordum. Bana Yalnızca yemekler motivasyon veriyordu. Arkadaş çevrem de yememi isterdi. Sanki yemekler kıymet veriyormuş benzeri hissediyordum. Annemin ağlaması beni bitirdi ve aldığı kıyafeti kilolarımdan dolayı giyememiştim. ardindan annem bana ağlayıp konuşunca, elimdeki abur cubur poşetlerinin hepsini anneme verdim. ardindan Müjgan hocam ile tanıştım. Annem amaciyla zayıfladım ve benim iyiliğimi istek eden tek kişi o imiş” dedi.

“OTURUP KARŞISINA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIM”

Gözyaşlarıyla sevincini ifade eden anne adayi Fatma Bolat ise, “Kızımın kilo problemi vardı ve gittikçe kilo almaya ayni ritimde devam ediyordu. Uyarıyordum devamlı söylüyordum, ‘Sen tek toy kızsın, iyi olman lazım ve geleceğin var’ diye. Okuyup öğretmen olmasını istiyordum. Ne civarindan uyarsam da çok fazla dinlemiyordu. Geceleri çekirdek ve abur cubur seslerine uyanıyordum. güç oturup, güç kalkıyordu. Oturdum karşısına hüngür hüngür ağladım ve ‘Kızım dedim Yalnızca bendeniz varım hayatında’. Zordu ve o akşamda Zati öyle tek karar aldı. Hocamız ile tanıştık. ardindan bana iri poşetlerle geldi ve bana laf verdi. tek dahada yemeyeceğini söyledi” dedi.

ANNESİ İÇİN ZAYIFLAMIŞTI

Spor salonu eğitmeni Müjgan Paçacı, “Dilan’da başka öğrencilerim benzeri umutsuzdu, bendeniz yapabilir miyim suali vardı kafasında. Annesinin gözyaşları beni de etkilemişti ve annesi amaciyla zayıflamıştı. iki buçuk ayda 20 kilogram zayıfladı” diye konuştu.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir