Anlaşma tamam! Fenerbahçe’nin yeni hocası Hırvatistan Milli Takımı’nı çalıştıran Zlatko Dalic oluyor-haberi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Teknik direktör adaylarında sayı üçe düştü” şeklindeki sözlerinin derhal peşinden listenin başındaki ad alana çıktı. Fenerbahçe’nin teknik patron adayları arasında şu anda Hırvatistan ulusal Takımı ile avro 2020’de ugras eden Zlatko Dalic’in başka adaylardan tek adım önde olduğu öğrenildi.

GEÇTİĞİMİZ SEZON BAŞINDA DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Daha evvel Bir hayli teknik patron ile görüşen Fenerbahçe, Zlatko Dalic ile hatri sayilir büyüklükte ölçüde anlaştı. reis Ali Koç, Zlatko Dalic ile yaptığı görüşmede her konuda anlaşmaya vardı. bütün koşulları onay eden Zlatko Dalic, nihayet anda tek farklık olmazsa istikbal sezon Fenerbahçe’nin teknik patronu olacak. Zlatko Dalic’in ismi geçtiğimiz sezon başında da Fenerbahçe’nin gündemine gelmiş, ama Erol Bulut ile anlaşma sağlanmıştı.

2017’DEN BU YANA HIRVAT MİLLİ TAKIMI’NDA

Sözcü’nün haberine göre Fenerbahçe’nin teklifine prensipte “Evet” diyen Zlatko Dalic’in isminin, seçenek sonrası açıklama etmesi bekleniyor. Kariyerinde dahada evvel HNK Rijeka, Dinamo Tirana,Slaven Belupo, Faisaly, Al-Hilal ve Al-Ain benzeri takımlar bulunan 54 yaşında olan Hırvat teknik direktör, 2017 yılından bu yana Hırvatistan ulusal Takımı’nı çalıştırıyor.

Zlatko Dalic, 2018 hayat Kupası’nda Hırvatistan ulusal Takımı’nı finale taşımıştı. Finalde Fransa’ya kaybeden Hırvatistan, hayat ikincisi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.