Ankara’da panik! İnşaat nedeniyle temeli kayan apartmanla birlikte 21 bina tahliye edildi-haberi

Çankaya kazasina bağlı İleri mahallesi mektep Sokak’ta alana gelen olayda, mektep Sokak’ta tek arsada yapımına başlanan inşaat çalışması esnasında esas kazısının bitişiğinde bulunan Altay Sokak’taki 8 katlı Açelya Apartmanı’nın temelinde kayma alana geldi. Binanın temelinde boşluk oluşmasıyla çökme tehlikesi alana geldi.

PANİK YAŞANDI

Bina sakinleri, gelen çatırtı sesleriyle panik yaşadı. İhbar üstüne polis, itfaiye, AFAD, UMKE ve belediye ekipleri bölgeye derhal sevk edildi. zabita ekipleri, yıkılma tehlikesine karşı çevrede geniş güvenlik tedbiri aldı. Çökme tehlikesiyle karşı karşıya var olan Açelya Apartmanı ile birlikte toplaminda 21 yapı tahliye edildi.

BAKAN asil olay YERİNE GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman asil ve Ankara Valisi Vasip Şahin, çökme tehlikesi yaşanan bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u da telefonla arayarak olayla alakalı kısa tek müzakere gerçekleştirdi.

Öte yandan, mektep Sokak’taki inşaatın müteahhidi ile kepçe operatörünün gözaltına alındığı öğrenildi. Konaklayacak yeri var olmayan semt sakinleri, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin misafirhanelerine yönlendirildi. Misafirhanelere gitmek istemeyenlerin bekleyişinin ise sürdüğü öğrenildi. Burada bekleyenlere ve ekiplere çorba ikramında bulunuldu.

BİNA UÇURUMA DOĞRU KAYIYOR

Mahalle sakinlerinden Arif Demir, hatri sayilir büyüklükte iş makineleriyle hafriyat alınması sonucu, Açelya Apartmanı’nın temelinde kayma olduğunu ve binanın uçuruma doğru kaymaya başladığını söyledi.

Tahliye edilen binalardan birinde yaşayan Rıza Odabaşı ise “Binanın temelinde alttaki inşaat hasebiyle kazı yapıldı. tek arkadaşım bize binanın bulunduğu sokakta asfaltta açılma olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir