Ankara kulisleri bunu konuşuyor! Kabine bugün ya da yarın değişecek, 3 bakanlık bölünebilir-haberi

Yarın gerçekleşecek AK Parti 7. alışılmış olan hatri sayilir büyüklükte Kongresi’nin Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrede dahada evvel “2023’ün manifestosu olacak” diyerek işaret ettiği konuşmasını gerçekleştirecek. Ankara kulisleri ise beklenen hatri sayilir büyüklükte kongre döneminden evvel Cumhurbaşkanı’nın Kabine‘de tek revizyon yapabileceği iddiasını konuşuyor.

3 BAKANLIĞIN BÖLÜNMESİ GÜNDEMDE

Kabine’deki değişikliğin bu erken yarın beklendiğini belirten 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, izahını şu şekilde sürdürdü: “Kabinedeki değişikliğin bu erken veyahut yarın yapılması bekleniyor. Bir takım bakanlıkların bölünmesi de laf konusu. bunun için değin çalışmalar ayni ritimde devam ediyor. tarım ve Orman Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bölünebileceğine baz alinarak çalışmaların ayni ritimde devam ettiği konuşuluyor. ama kesinleşmiş tek şey yok. Burada amaç bakanlıklardaki çalışmayı hızlandırmak.

“MYK’NIN YARIDAN FAZLASININ DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR”

MYK’ya mebus alınmamasındaki amaç asli görevlerini yapmaları. Meclis de çalışsın. o nedenle de ‘parti idaresi ve Kabine’de her biri kendisinin şuurlu alanında eş güdümlü çalışsın’ şeklinde tek görüş var. Dolayısıyla MYK’da da yüzde 50’nin üzerinde tek farklık bekleniyor. durum bunun benzeri olunca genel reis yardımcılıklarında da tek farklık arayışı var.

“KABİNE’DEKİ DEĞİŞİKLİK 7-8’İ BULABİLİR”

Kabinedeki değişikliğin eğer bakanlıklarda ayrilma olursa 7-8’i bulabileceği konuşuluyor. Öbür türlü 5-6 isimle sınırlı olacak. Bir takım bakanların da yer değiştirebileceği konuşuluyor. bunun için değin Cumhurbaşkanı Erdoğan iki gündür yoğun çalışıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.