Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması: Kan, kıl ve idrar örnekleri alındı-haberi

Lüks araçta uyuşturucu kullandığı görüntülerin yasamsal medyada yayılmasının derhal peşinden “uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından gözaltına alınan Ayvatoğlu, Ankara Emniyeti’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının derhal peşinden Ankara Adliyesi’ne getirildi. Ayvatoğlu, savcılık sorgusunun derhal peşinden derhal sevk edildiği barış karar hakimliğince adli denetim şartıyla hür bırakıldı. Ayvatoğlu ifadesinde, görüntülerin bilgisi dışında çekildiğini savunarak videodaki maddenin uyuşturucu değil pudra şekeri olduğunu argüman etti. Adli denetim şartıyla hür bırakılan, Ayvatoğlu haftada tek karakola imzasini verecek. Ayrı olarak tahkikat süresince yurtdışına çıkamayacak.

KAN, KIL VE İDRAR ÖRNEKLERİ ALINDI

Konuyla alakalı olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘ndan yapılan açıklamada, kuşkulu ile alakalı 26 Mart 2021’de TCK’nın 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca tahkikat başlatıldığı hatırlatıldı.

Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneğinin alındığı, madde kullanımına ait rapor işlemlerinin ayni ritimde devam ettiği anlatilan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, Bir takım haber sitelerinde yayımlanan ‘pudra şekeri içti hür kaldı’ şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şüphelinin hanesi ve arabasında hatali unsuru olabilecek kanıtlar toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27 Mart 2021’de mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil vaziyetine göre değerlendirme yapılmış olup 5. barış karar Mahkemesi tarafından kuşkulu ile alakalı vatan dışı çıkış yasağı ve tespit edecek yerlere müracaat şeklinde adli denetim tedbiri uygulanmıştır. Ayrı olarak eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma olasiligi uyarınca tahkikat derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri saptanan başka şüphelilerin yakalanması amaciyla kolluğa yönerge verilmiştir. tahkikat titizlikle ayni ritimde devam etmektedir.”

İFADESİ DE alana ÇIKTI

Ayvatoğlu’nun Ankara güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü’de verdiği ifade de alana çıktı. Ayvatoğlu ifadesinden öne çıkan başlıklar şöyle;

“GÖRÜNTÜLERİ GÖRÜR GÖRMEZ İSTİFA DİLEKÇEMİ VERDİM”

2019 yılından beri AK Parti genel Merkezi’nde çalışıyorum. Görüntülerin yasamsal medyada yayımlandığını görür görmez görev yaptığım partiye zarar gelmemesi amaciyla istifa dilekçemi hazırlayıp parti merkezine ilettim. dahada ardindan duyduğum kadarıyla parti ilişiğimi kesmiş.

“ARAÇ ALIP SATIYORUM”

AK Parti genel Merkezinde ofis görevlisi olarak çalışıyorum. Bu işten üç bin Lira aylık alıyorum. Ayrı olarak web üzerinden yaptığım tasit alım satım işinden de 30 bin Lira kazanıyorum. Başka tek yerden gelirim yoktur.

“UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMADIM”

Ayvatoğlu, “Uyuşturucu madde kullandınız mı?” sorusuna, “Daha evvel arkadaş ortamında e. isimli uyuşturucu maddeyi ani çok sefer kullandım. Bunun dışında uyuşturucu madde kullanmadım. netlikle uyuşturucu madde ticareti yapmadım.” dedi.

“GÖRÜNTÜLERDEKİ KİŞİ BENİM”

Bana izletilen görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan ak gömlekli kişi benim. Bu video, takriben iki sene evvel Kastamonu’da benim haberim olmadan çekilmiştir. Videoda yanımda bulunan, ön koltukta oturan kişi, benim küçüklük arkadaşım D.O. adli şahıstır. tekrar art koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.’dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu’da ikamet eder…Görüntülerde benim burnuma çekmiş olduğum madde netlikle uyuşturucu madde değildir.

“UYUŞTURUCU DEĞİL PUDRA ŞEKERİ”

Bu madde pudra şekeridir. Biz kimi arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken şaka, taklit Emelli sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz benzeri yaparak eğleniyorduk. kimi burundan sanki kokain çeker benzeri kimi de esrarlı sigara içer benzeri yapmış olduğumuz şakalar vardır. ama bugüne civarindan yapmış olduğum bu şekildeki şakaları netlikle videoya çekmedik. Zati bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. netlikle hayatım süresince kokain maddesi kullanmadım.

“SENEDİ İŞLEMDEN KALDIRMAMI İSTEDİLER”

Ayvatoğlu, araç içerisindeki görüntülerinin, neden yasamsal medya üzerinden paylaşıldığıyla alakalı suale şu yanıtı verdi:

“Bu video benim bilgim olmadan aracın art koltuğunda oturan Y.M. adli şahsın ortağı var olan U.K. tarafından çekilmiş görüntüdür. Bu tarihten takriben 20 vakit evvel Y.M. ile müsterek arkadaşımız var olan M.D. adli kişi beni arayarak aciliyetli tek mevzu hakkinda görüşmek amaciyla beni Kastamonu’ya çağırdı. Kastamonu’ya gittim. Orada M.D. ile görüştüm. Bana Y.M’nin haber yolladığını, kendisinden alacaklı olduğum paradan vazgeçmemi, senedi işlemden kaldırmamı istedi.

“ALACAĞIMDAN VAZGEÇMEDİM”

Ben, beni sıkıntıya düşürecek, rastgele tek görüntüm olmadığını bildiğim amaciyla netlikle alacağımdan vazgeçmeyeceğimi, ellerinden geleni yapmalarını, İhtiyaç duyulan hatali duyurularını yapacağımı M.D’ye söyledim. dahada ardindan vaziyeti avukat arkadaşıma anlattım. O da Ankara’ya geleceğini, mevzu hakkinda İhtiyaç duyulan hatali duyurusunu yapacağını söyledi. ama bu dönemde görev yaptığım partinin kongreleri olması hasebiyle bendeniz avukatıma dahada ardindan hatali ilaninda bulunalım dedim. yasamsal medyada bana ait bu görüntülerin yayınlandığını görünce, derhal arkadaşım var olan avukatımı aradım. İstifamı hazırlayıp parti merkezine ilettim.

“BANA ŞANTAJ YAPILDI”

Görüntüler bilgim olmadan çekildi. bendeniz netlikle hiç kimseyi uyuşturucu maddeye özendirmedim. Zira bendeniz bu görüntülerde uyuşturucu madde kullanmıyorum. bendeniz bu mevzu hakkinda olarak mağdurum. Bana şantaj yapıldı. hatali ilaninda bulunacağım.

Kokain çektiği görüntüler hasebiyle gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu adli kontrolle hür bırakıldı

Kokain çektiği görüntüler hasebiyle gözaltına alınan Kürşat Ayvatoğlu adli kontrolle hür bırakıldı
Vedat Milor'dan Kürşat Ayvatoğlu'nu tiye alan pudra şekeri paylaşımı

Vedat Milor’dan Kürşat Ayvatoğlu’nu tiye alan pudra şekeri paylaşımı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir