ANKARA-BURSA YOL ARASI

Uzun Yola Çıkarken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler?

Uzun yol çok yorucu olabilir. Peki yola çıkmadan önce nelere dikkat etmeliyiz?

Arabanın bakımlarını eksiksiz bir şekilde yaptırın. Lastiklerin basıncını ayarlayın, yanınıza içecek mesela enerji içeceği, kahve alabilirsiniz. Yanınıza yiyecek almanızı tavsiye ederim çünkü yol sizi yoracak ve acıkacaksınız tek şoför gitmek bazen tehlikeli olabiliyor o yüzden çift şoför gitmeniz sizler için daha mantıklı olacaktır bunda emin olabilirsiniz. Eğer kış mevsimindeyseniz kış lastiklerinizi takın çünkü en ufak bir buzlanmada arabanız kayabilir ve kaza yapabilirsiniz. Bu madede kileri yaparsanız yol boyunca sıkıntı çekmezsiniz. Bu arada canınız sıkılmasın diye kendinize müzik indirip yolda dinleyebilirsiniz.

Ankara-Bursa Arası Kaç Saat?

Ankara Bursa arası fazla uzun bir yol değildir. Tek şoför gidebileceğiniz bir yol ama araç bakımını kesinlikle ihmal etmeyin kaza yapabilirsiniz. Ankara-Bursa arası 387km kadar bir yoldur o yüzden yolunuz kısa sürede bitecektir. Toplam 4 saat 28 dk sürecek bir yoldur. Eğer arabanız yoksa otobüsleri tercih edebilirsiniz oda tahminen 100 lira civarında olacaktır.

Yolda Giderken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Arabanıza bindiniz ve yola çıkmak üzere gidiyorsunuz. Öncelikle bir yakıt istasyonunda durun ve arabanızı fullleyin. Yolda giderken tabelalara bakın çünkü radarlar yol üzerinde kesinlikle olacaktır. O yüzden hız sınırına dikkat edin yoksa cezayı yersiniz. Yolda giderken yorulduysanız bir dinlenme tesisine arabanızı çekin ve dinlenin hatta orada bir acı kahvede içebilirsiniz. Bide yola çıkmadan önce kesinlikle alkol almayın hem yasak hemde canınızı tehlikeye atmış oluyorsunuz. Dikkatinizi yola verin ve şerit değiştirmeden önce lütfen sinyal verin buda kazalara çok sebebiyet oluyor. Yolda giderken eğer canınız sıkıldıysa müzik dinleye bilirsiniz ancak sesini fazla açmayın ya da fazla müzik dinlemeyin dikkatiniz dağılabilir ve başınız ağrıyabilir. Eğer yanınızda bir başkası varsa onunla fazla sohbet etmeyin yine dikkatiniz dağılabilir.

Bursa’da Görüle Bilecek Yerler?

Balat Ormanlarına gitmenizi tavsiye ederim gezilip görülecek en iyi yerlerden birisi diyebilirim. Eğer zamanınız varsa oradaki AVM’leride görebilirsiniz yani çok gezilecek yerler var gezilecek yerleri Bursa’da bir tanıdığınız varsa onlarada sorabilirsiniz.

 

Kaynak: https://ankaragundem.com.tr/ankara/ankara-bursa-arasi-kac-km-ankara-bursa-arasi-kac-saat-ankara-bursa-h2144.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir