Amirallerin bildirisiyle ilgili bomba iddiayı Kılıçdaroğlu da dile getirdi: Metni değiştiren kişiyi bulsunlar-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global’de Buket Aydın’ın sunduğu yer programında gündeme ait açıklamalarda bulundu. 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin imzaladığı deklarasyona ait de konuşan Kılıçdaroğlu, bildiriyi imzalamayan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral Semih Çetin’in ‘Metni değiştirdiler’ sözlerini destekler nitelikte ifadeler kullandı.

Emekli 104 amiralin yayınladığı Montrö bildirisi kendisine de gönderildiğini ama imzalamadığını açıklama eden çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Amiral Semih Çetin, gündem olusturan bildiriyle alakalı enteresan iddialarda bulundu. Kendisine gönderilen kroki bildiride farklıklar yapıldığını belirten Çetin, “Bana gönderilen metinde ‘Yüce Türk Milletine’ diye tek ifade de yoktu. Başında ‘basın duyurusu’ yazıyordu. Bildirinin altındaki tarih 06.04.2021 olarak görünüyordu. ama bu bildiri çok enteresan tek şekilde dört Nisan’da Medyaya sızdırıldı. Bana gönderilmesinden ardindan değiştirildi mi? Kim neden değiştirdi bilmiyorum.” dedi.

“METNİ DEĞİŞTİRİP İNTERNETE SIZDIRAN KİŞİYİ BULSUNLAR”

Bu iddiaların derhal peşinden cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Semih Çetin’le eş ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, “Buradan o komutanlara sesleniyorum: Gece yarısı kelimeler ek edip web sitesine veren kişi sıhhatli biri değil. O kişiyi bulsunlar. Tıpkı Boğaziçi’nde Kabe resmini yere atan kişi gibi. O da Daha bulunamadı. Gündemi değiştirmek amaciyla yapıldı. Bunlar çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli biri nasıl vuruş yapar. Bunlar evinde zaten. Bu dosya Yargıtay’a gidince ne olacak?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Buket Aydın'a kahkaha göndermesi: Sizden iyi tek kahkaha bekliyorum, bize bahtlı geliyor

Kılıçdaroğlu’ndan Buket Aydın’a kahkaha göndermesi: Sizden iyi tek kahkaha bekliyorum, bize bahtlı geliyor
CHP öncüsü Kılıçdaroğlu: millet İttifakı müsterek karar alırsa cumhurbaşkanı adayı olurum

CHP öncüsü Kılıçdaroğlu: millet İttifakı müsterek karar alırsa cumhurbaşkanı adayı olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.