Altay isyan bayrağını açtı-haberi

Karşılaşmada net penaltılarının verilmediğini belirten siyah-beyazlılar mücadelenin hakemlerini kati tek dille eleştirdi. reis Özgür Ekmekçioğlu, “Artık bıçak kemiğe dayandı” diyerek, “Martin Rodriguez’in çalımında Beşiktaşlı futbolcu yerde topu elle kesti. Biz iki haftada iki pozisyonu da tribünden net gördük. VAR Zati bunun benzeri pozisyonlarda hakeme muavin olmak amaciyla var. İki ağırbaşlı mücadelede ve bu civarindan mühim pozisyonlarda VAR’ın devreye girerek net penaltıyı hakeme her açıdan göstermesi ve kararda etkin oyun oynaması gerekirdi” diye konuştu. 

Başkan Vekili Levent Doğanoğlu bu sezon hakemlerin aleyhlerinde çok hatri sayilir büyüklükte yanlislar yaptığını dile getirdi. Leventoğlu sezon süresince yapılan yanlışlara değinerek, “Kasımpaşa maçında Paixao’nun golü ofsayt hasebiyle iptal edildi. Kazımcan’ın hareketine manasızca penaltı çalındı. Beşiktaş ‘la tarım ülkemiz Kupası’nda oynadığımız mücadelede rakip oyuncu Rosier’in Naderi’ye hareketi ve verilmeyen penaltı vardı. Giresunspor maçında VAR kararıyla verilen gol, Çaykur Rize maçında Zeki’ye yapılan hareketin penaltı olarak değerlendirilmemesi ve nihayet Beşiktaş maçında oyuncunun topu elle kesmesi ve oyuncu farklık hakkını görmezden gelmesi benzeri Bir hayli karar alındı” dedi.

“DEĞİŞİKLİK HAKKI ELİMİZDEN ALINDI”

Levent Doğanoğlu, “Biz Yalnızca lige odaklandık ve buradan kafamızı dahi kaldırmadan yolumuza ayni ritimde devam etmek istiyoruz. ama sezon başından bu yana ne vakit ivme kazansak tek şekilde gündemimiz hakemler oluyor. Yalnızca nihayet iki mücadelede ortada hakem hataları hasebiyle üç nokta kaybettik. 25 puana ulaşacaktık. Artık çok mühim haftalara giriyoruz, tek dahada ortada hakem konuşmak istemiyoruz. Yalnızca biz değil, kimse konuşmasın ve Yalnızca futbola odaklanalım. ekstradan faulü yapan Vida iken Pinares’e de sarı kart verilmesi, oyuncu farklık hakkımızın elimizden alınması hatri sayilir büyüklükte yanlışlardı” yorumunu yaptı.

ÖZBALTA: yetiskin DAVRANMALIYIZ

Teknik direktör Serkan Özbalta ise çok duracaklarını ve Katiyen vazgeçmeyeceklerini söyledi. Özbalta, “Dik durmak durumundayız. istikbal yerine işimiz basit değil ama yetiskin davranmak zorundayız. Bu tek oyun. Bulunduğumuz vaziyetten çıkmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı. Ligde 22 puanla düşme hattında sondan 2. sırada var olan Altay, istikbal hafta evinde Gaziantep Futbol takimi ile karşı karşıya gelecek.

Onur ATIŞ / İZMİR, (DHA)

  • Süper Lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir