Ali Sürmen: Kimse Trabzonspor'a parmak sallayamaz-haberi

Trabzonspor’un FIFA’ya yaptığı müracaat sonrası, kulübün ligden ihracının gündeme getirilmesine reaksiyon gösteren ve PFDK’ya sevk edilen Divan heyeti Başkanı Ali Sürmen, “Kimse Trabzonspor’a parmak sallayamaz. Biz bunun için destur vermeyiz. Trabzonspor’un haklılığını her platformda savunmaya ayni ritimde devam edeceğiz” dedi.

Trabzonspor’da 28 Nisan Çarşamba günü yapılacak var olan seçimli divan genel kurulunda tekrar başkanlığa adaylığını açıklama eden var Divan heyeti Başkanı Ali Sürmen, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti. Sürmen, burada TSYD Trabzon Şubesi Başkanı Selçuk Kılıç ve yönetim heyeti üyeleriyle tek araya gelerek açıklamalarda bulundu.

“SEÇİM İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Seçimli genel kurulun Trabzon Beşirli Çok Emelli Spor Salonu’nda yapılacağını bildiren Ali Sürmen, “Kongreyi yapacağımız salon dört bin kişilik tek salon olacak. Divan genel heyeti amaciyla yeteri civarindan tek salondur. Pandemi süreciyle alakalı olarak bütün tedbirleri alıyoruz. oy kullanma hakkı var olan iki bin 100 kişimiz var. ama bunların 3’te 1’lik bölümü Trabzon dışındalar. Pandemi hasebiyle gelemeyebilirler” dedi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMASAYDIK BUGÜN HANGİ vaziyette OLURDUK”

Sürmen, bugüne civarindan attıkları en mühim adımlardan biri olarak tüzük tadilat kongresini gösterebileceklerini vurgulayarak, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Trabzonspor’da 2018 seneninde kongre kararı alındığında gazete başlıklarını anımsayacak olursak, kısa süre içinde ödenmesi koşul olan 140 milyon liralık borç vardı ve kimse reis adayı olmak istemiyordu. O dönemde divan genel heyeti olarak çok etkin görev aldık. O dönemde divan olarak biz taşın altına elimizi koymasaydık bu erken hangi vaziyette olurduk Sahiden heyecan ediyorum. Grup olarak yatırılan aza aidatlarını engelledik bu da çok mühim tek hamleydi. Bize göre en mühim olay ise ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onur üyesi uygulamak oldu.”

“GENÇ YÖNETİCİ SAYISI ARTMALI”

toy yönetici sayısının artması gerektiğini kaydeden Ali Sürmen, bu konuyla alakali şunları dedi:

“Yenilenmek ve gelişmek zorundayız. Alttan gelen dip dalgasını görmek zorundayız. tertemiz arkadaşlarımız, toy arkadaşlarımız yönetici olmak istiyor. Bunların önünü açmak zorundayız. Trabzonspor’un tek tarafında bulunan her kim olursa olsun, taraftarı, gazetecisi, Daha önceki yöneticisi, futbolla alakadar var olan her biri Başka bir deyişle futbolun paydaşlarını tek sehpa çevreninde toplayıp Trabzonspor’un geleceği projesini alana koymamız gerekiyor. Trabzonspor’un sıhhatli tek yapıya kavuşması ve yönetmeliklerin uygulanması amaciyla yoğun çaba sarf edeceğiz.”

“TRANSFER YÖNETMELİĞİ GETİRMEK İSTİYORUZ”

Göreve ayni ritimde devam etmeleri seklinde çeşitli yönetmelikleri yasama geçirmek istediklerinin de belirten Sürmen, şöyle konuştu:

“Örneğin, tek tasima yönetmeliği koymamız gerekiyor. İngiltere mesele belli standartların dışındaki oyuncuları ülkesine koymuyor. Trabzonspor’da da bunun için eş tasima kriterleri ve yönetmelikleri getirmek istiyoruz. Tüzüğümüze idarelerin aşırı borçlanmalardan sorumlu olacaklarına değin madde koydurduk, Kulüpler Birliği Daha bunu uygulayamıyor. Trabzonspor hangi şartlarda hangi futbolcuyu tasima edebilir veyahut tek oyuncu Trabzonspor’a gelebilmek amaciyla hangi şartlara uygun, bunları yönetmeliğe koyarsak bağlayıcı olur.”

“TRABZONSPOR RUHU ALTYAPIDADIR”

Altyapının Trabzonspor amaciyla olmazsa olmaz olduğunu da belirten Ali Sürmen, “Trabzonspor’un en hatri sayilir büyüklükte meselesi şampiyonluk amaciyla kadrolar kurulurken, belli kriterlere uyulmaması. Biz Trabzonspor olarak Katiyen iddiadan vazgeçmemeliyiz ama kaidelere uymalıyız. Trabzonspor ruhu altyapıdadır. Bunun manası şu değildir; örneğin Manisa’da iyi tek toy var, almayacağız mananına gelmeyecek değil. Yabancı oyuncularımız da elbette olacak. Bu sene futbolcu satmayı planlıyoruz mesele ama en kıymetli oyuncumuz Uğurcan Çakır. Bizim altyapıya çok dahada önem vermemiz gerekir. yönetim heyeti da Özkan Sümer Futbol Akademisi’ni açtı. İnsanlara dokunmak, Trabzonspor ruhunu da aşılamak lazım” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN İSTEDİĞİ ŞAMPİYONLUK basit LİGDE ALINMIŞ; İDMANOCAĞI’NIN üç TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU VAR”

Fenerbahçe başta olmak üzere Bir hayli kulübün geçmişteki şampiyonluklar amaciyla yaptığı başvuruyu da değerlendiren Sürmen, bu konuyla alakali şunları kaydetti:

“Trabzonspor’un tarihine bakıp araştırmaya gerek yok, Zati şampiyonlukları var. İdmanocağı ülkemiz Amatör Ligi’nde üç sefer şampiyon oldu. Fenerbahçe, İstanbul’da güç var olan ligde şampiyon olmadı. O asama İstanbul’da iki adet lig var, basit olanında şampiyonluklar almış ve bunu tescil ettirmek istiyor. Bu adil ve hukuki tek şey değildir. doğal diyeceksiniz ki federasyona ne civarindan güveniyorsunuz; güvenmiyoruz doğal ki. Zira Fenerbahçe camiasının menfaatlerine ahenk gösteren devinim ediyor.”

“GEÇEN sene İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜZ AMA BU SEZON İYİ TOPARLADIK”

Ali Sürmen, bu sezon takımın ligin evvel 8 haftasından ardindan yakaladığı ivmenin çok iyi olduğuna da vurgu yaptı ve şunları dedi:

“Sezon başına baktığımızda bulunduğumuz yere şükrediyoruz ama üsttekiler nokta kaybedince de ahlanıyoruz. Sanırım futbolun güzelliği bu. İlk 8 hafta nihayetinde dördüncü bitirecek deseler her biri olur mu öyle şey derdi. Futbolun güzellikleri bunlar. Trabzonspor camiası olarak geçen sene amaciyla çok üzgünüz. Ama bu sezon iyi toparladık bence. Söylemekte de beis görmüyorum; santrforsuz oynuyoruz. İyi tek santrforumuz olsa belki çok dahada değişik olabilirdi.”

“KİMSE TRABZONSPOR’A PARMAK SALLAYAMAZ”

Trabzonspor Kulübü, ülkemiz Futbol Federasyonu (TFF) ile kurulların tarafsız ve bağımsız olmadıklarını öne sürerek FIFA’ya şikayette bulunduklarını açıklamıştı. Bu başvurunun derhal peşinden TFF Başkanı Nihat Özdemir’in, bordo-mavililerin ligden ihracını gündeme getirmesine kati reaksiyon gösteren Ali Sürmen, PFDK’ya derhal sevk edilmişti.

Sürmen, PFDK’ya savunmasını yollayarak, “Kimse Trabzonspor’a parmak sallayamaz. Biz bunun için destur vermeyiz. Trabzonspor’un haklılığını her platformda savunmaya ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

  • açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir