Aleksandar Djordjevic: Vesely gerçek bir lider-haberi

Turkish Airlines EuroLeague 6. hafta maçında Barcelona’ya nihayet saniye basketiyle 76-74 yenilen ve bu sezonki 4. yenilgisini alan Fenerbahçe Beko’da başantrenör Aleksandar Djordjevic mücadelenin derhal peşinden karşılaşmayı değerlendirdi.

‘Bizim soğuk kanlı olmamız gerekiyor.’

Karşılaşmanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuşan başantrenör Aleksandar Djordjevic mücadeleyle ilgili, “Şu anne civarindan oynadığımız mücadeleler arasında kazanılacak tek mücadele varsa Sahiden bu maçtı. Akılalmaz tek efor sarf edildi, oyuncular çok iyi oynadı. Şans da Bir hayli vakit bizim yanımızdaydı. Muhteşem tek taraftarın önündeydik. dogruluk ettik. Bizim sıcak kanlı değil dahada soğuk kanlı olmamız gerekiyor. dahada sakin, müspet kararlar vermemiz gerekiyor. mükemmel başladık, yapmamız gerekenleri yaptık. Ama 2. çeyrekte Barcelona üç guardıyla bizi yakaladı. İkinci çeyrekte Bir takım fast backler oldu hoşuma gitmeyen, savunmamız çok iyi değildi orada. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Çok korkusuzca oynadılar, inanılmaz efor sarf ettiler. Bundan sonraki bütün mücadelelerde her top amaciyla savaşarak oynamaya ayni ritimde devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

‘Doğru karar vermeye çalışmamız gerekiyor’

Takımda özgüveniyle alakalı suale başantrenör Djordjevic, “Böyle tek şey hissetmedim. Hem de bu stil şeylerin karakteri dahada da güçlendirdiğine inanıyorum. Bizim Yalnızca ferdi taktiklerde belli anlarda hücumda olsun, savunmada olsun doğru karar vermeye belli tek süre çalışmamız gerekiyor. Doğru yoldayız. elbet galibiyet olsa dahada muavin oluyor doğru yolda ayni ritimde devam faktörüz için. Kaybedince çok muavin olmuyor ama bu basketbol . Yarın tekrar deplasmana gidiyoruz. tekrar enerji ve cesaretle ayni ritimde devam etmemiz gerekiyor.” Cevabını verdi.

Taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirten Djordjevic, “Onların desteğini hissediyoruz, inanılmaz minnettarız. İnşallah onların yüzünü tekrar güldürmeyi başaracağız.” dedi.

‘Vesely hakikat tek lider’

Son olarak Marko Guduric ve Jan Vesely’nin performansıyla alakalı konuşan başantrenör Aleksandar Djordjevic, “Marko çok çalışıyor. Sakatlıktan art döndü ve bunun benzeri dönüşlerde geçmeniz koşul olan tek duvar var, özgüveni art geldi. elbette inişleri çıkışları oldu ve gelişmeye ayni ritimde devam ediyor. Jan da hakikat tek liderdi. Her alanda inanılmaz katkısı oldu.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler
Fenerbahçe’de Ali Koç’a evvel reaksiyon ardindan destek

  • Fenerbahçe Beko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir