Akşener, Papa pulundaki skandal harita üzerinden hükümete yüklendi-haberi

Katoliklerin ruhani öncüsü Papa Francis, geçtiğimiz hafta Irak’a tarihi tek ziyaret gerçekleştirdi. Tarihte Irak’a evvel giden Papa var olan Francis Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’e de gitti. Papa Francis burada, Irak Kürt Bölgesel idaresi Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakanı Mesrur Barzani ve başka görevliler ile görüştü.

BİRÇOK kent SÖZDE KÜRDİSTAN HARİTASINA DAHİL EDİLDİ

Görüşmede Papa’nın ziyareti amaciyla Irak Kürt Bölgesel idaresi tarafından bastırılan 6 değişik anı pulu da takdim edildi. Bastırılan pullardan biri reaksiyon topladı. Papa’nın figürüne yer verilen pulda, başının arkasındaki haritada Hatay, Sivas, Erzurum, Kars benzeri tek çok şehrimiz sözde hatri sayilir büyüklükte Kürdistan haritasına dahil edildi.

AKŞENER, PAPA’NIN PULUNU GÖSTERDİ

Konuyu bu erken partisinin Meclis’teki grup toplantısında gündeme getiren Meral Akşener, Papa’nın arkasındaki bulunan harita üzerinden hükümete yüklendi. Papa’nın Irak ziyaretiyle alakalı konuşan Akşener, “Barzani idaresi Papa’nın ziyareti anısına tek pul bastırdı” diyerek pulun resmini gösterdi.

“NERENİN HARİTASI BU?”

Papa’nın resminin arkasındaki haritaya dikkat çeken Akşener, “Nerenin haritası bu? Sözüm ona kürdistan haritası. Peki neler var bu haritada? Irak’ın kuzeyinin dışında doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun tek bölümü var” dedi.

“BARZANİ’YE GÖRE KÜRDİSTAN ORADA DEĞİLMİŞ”

Akşener, Erdoğan’ın geçmiş dönemdeki açıklamalarını hatırlatarak, “Hani mahalli seçimlerde sayın Erdoğan vatandaşlara ‘işte kürdistan orada, Irak’ta beğenmiyorsan defol git’ diyordu ya; anlıyoruz ki sayın Erdoğan’ın tek başka kankası Barzani’ye göre kürdistan orada değilmiş” ifadelerine yer verdi.

“DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU KÜRDİSTANMIŞ”

Açıklamalarına süre gelen Akşener, “Sayın Erdoğan’ın Diyarbakır’da başından konfeti temizlediği Barzani’ye göre doğu ve Güneydoğu Anadolu kürdistanmış. Cumhuriyetin başkentinde itibarına göndere kürdistan bayrağı çektikleri Barzani’ye göre Misakı Milli’nin yarısı da kürdistanmış” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir