AKP’den alım gücü açıklaması-haberi

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ genel Kurulu’nda kanun önerisi görüşmelerinde, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasının hukuki boyutlarını anlattı.

Akbaşoğlu, “Yürütme uzuvunun yetkisinde var olan işlem, yürütme organı tarafından art alınır. dahada önce, yürütme organı parlamenter sistemde Bakanlar Kurulu’ydu. Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’nde yürütme organı Cumhurbaşkanı’dır. Cumhurbaşkanı kararıyla bunun sona erdirileceği açık hükümdür” ifadelerini kullandı.

“TEMMUZ ayi içinde İYİLEŞTİRİCİ PAKETLERİMİZİ TOPLUMLA PAYLAŞACAĞIZ”

Akbaşoğlu ayrıca, vatandaşların alım gücünü artırmaya baz alinarak çalışmaları olduğunu açıkladı. Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşların vaziyetini iyileştireceklerini aktaran Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

* Bu manada, temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, görevli ve emeklilerimizle alakalı iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların alım gücünün artırılması suretiyle giderileceğini, bu mevzu hakkinda her biçimde kanuni düzenlemenin yapılacağını da dile getirmek isterim.

TBMM genel Kurulu’nda kadınlara ve sağlık çalışanlarına baz alinarak şiddetin önlenmesi emeliyle hazırlanan, ‘Türk karar yasasi ve Bir takım Kanunlarda farklık Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine, yarın kaldığı yerden ayni ritimde devam edilmek üzere ara verildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir