AK Parti İstanbul İl Başkanı’ndan Canan Kaftancıoğlu’na “randevu” tepkisi: Amaç ziyaret değil, PR çalışması-haberi

Kabaktepe, Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığında düzen eden toplantıda, seçenek çalışmaları amaciyla artık vakit veyahut mekan gözetmediklerini anlattı. Seçimlere hazırlık sürecinde hiçbir ayrım gözetmeksizin çalışacaklarını belirten Kabaktepe, “İstanbullu hemşehrilerimiz, kardeşlerimiz olarak İstanbul sevdamızı onlarla paylaşmaya çalışacağız.” dedi.

“İMAMOĞLU İLE HOŞ hasbihal ETTİK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretine ait suale Kabaktepe, şu yanıtı verdi: “Çok hoş hasbihal etmiş olduk. onay edersiniz ki bu tip ziyaretlerde medya mensuplarını çıkardıktan ardindan konuştuklarımız ziyaretin muhatabı var olan kişilerin kalbinde, zihninde kalır. Ama çok hoş ve iyi tek sohbette yarım saatte iyi konuları istişare ettiğimizi ifade etmiş olayım. Bu olması koşul olan tek şey. Türkiye‘de bu takım ziyaretlerin, girişimlerin olması doğal olandır. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları, biz de kendisinin web sayfamızdan izahlar yaptık. Bu doğal var olan zamani kendisinin doğallığında değerlendirerek yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz. netice itibarıyla İstanbul’umuzun Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul’umuzun en hatri sayilir büyüklükte partisi var olan AK Partimizi ziyaret etmiş oldu. alışılmış olan tek ziyaret.”

KAFTANCIOĞLU’NA YÜKLENDİ: BÖYLE BİR PR ÇALIŞMASI VAR MI?

Bir gazetecinin, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Kendisi çağrı edemiyorsa biz edelim, buyursun gelsin’ dedi. Siz ne diyorsunuz?” suali üstüne Kabaktepe, şunları söyledi: “İstanbul benzeri tek kentin, rastgele tek siyasi partinin kent başkanlığını yapan tek kişinin minimum seviyede nezaket kaidelerini bilmesi gerektiğini düşünerek bunları ifade ediyorum. Kendisinin kent başkanlığı açıklama ettiği vakit yasamsal medya programı Club House programına katılan cumhuriyet milletçe partisi İl Başkanı Kaftancıoğlu, gelmek istediğini ve kahve içmek istediğini söyledi. dahada ardindan AK Partimizin kongresi oluyor. Kongreden üç vakit ardindan bendeniz Club House programına katılıyorum. Orada da tek medya mensubu arkadaşım soruyor, cumhuriyet milletçe partisi İl Başkanı ‘Ben gitmek isterim, kahve içmek isterim.’ bendeniz de ‘Zaten hemşehriymişiz, buyursun gelsin kahve içelim.’ diyorum. İki adet demeç var. ardindan örgütlü olduğuna, örgütlü derken istendiğine inandığım Bir takım medya mensupları ‘Yok efendim çağrı etti, etmedi…’ bunun benzeri tek PR çalışması mı var?

“YAZILI veyahut TELEFONLA BİR Buluşma TALEBİ İLETİLMEDİ”

Hakikaten İstanbul’un en hatri sayilir büyüklükte partisinin kent kongresi olmuş. Bu kongrede kent başkanı seçilmiş. Bu kent başkanını kutlama etmek, ziyaret etmek mi istiyorsunuz? Bunu tek görmek istiyorum’ dedim. Gazete dışında da bize rastgele tek yazılı ve telefonla Buluşma isteginde bulunulmadı. Ne vakit bulunuldu? bendeniz 50 yaşını geçtim bu toplumda yaşıyorum. CHP’li de çok Arkadaşım var. Bazıları da beni arayıp diyor ki ‘Ya tek çağrı etsene.’

“BİR HAYIRLI OLSUN TELEFONU YOK, NEZAKET YOK”

Bir kongre olmuş, kutlama etme yok. Daha gazete üzerinden, çevreden… Hayırlı olsun telefonu, nezaket yok. Buluşma telefonu yok. Biz münakaşa da ederiz, münazara da mütalaa da istişare de ederiz, monolog da yaparız, bunun kitabını da yazarız. Herkesle her yerde açık yüreklilikle saatlerce de konuşuruz. Ama saygı ve nezaket kurallarının tek İstanbul İl Başkanı olarak İstanbul İl Başkanlarından da görmek ile alakalı da hatri sayilir büyüklükte tek beklenti içerisindeyim.”

“AMAÇ ZİYARET DEĞİL, PR ÇALIŞMASI”

Kabaktepe, bu süreçte tek vakit beklemeye karar verdiklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir telefon geliyor ‘Biz gelmek istiyoruz.’ Dedim ki ‘Bekleyelim.’ dahada iki vakit geçmeden tekrar tek gazetede sütununun nihayetinde ‘Edildi, cevap verilmedi.’ hemide gelmek istiyorsun, gelmek istediğini 15 vakit ardindan telefon edip söylüyorsun. Telefon ettikten ardindan da sabretmiyorsun, gazeteciye, ‘Biz telefon ettik de cevap vermediler.’ diyorsun. Ondan ardindan inandım ki nezaketli ve saygılı tek şekilde tek İstanbul İl Başkanına yakışır şekilde, İstanbul’un değil Türkiye’nin hatri sayilir büyüklükte partisini ziyaret etmek değil tek PR çalışması yapmak. cevap vermedim. cevap Daha orada sporlanmış duruyor. Sporu açar mıyız, açmaz mıyız, nezaket ve saygıya gösterilen tavır bizim de buradaki pozisyonumuzu belirler. Kongremiz oldu Ekrem bey bizi aradı, kutlama etti. Teşekkür ettik. Büyükşehrin Özel Kalemi aradı, aynı vakit de Buluşma verdik. cumhuriyet milletçe partisi diye tek problemimiz olsa biz bunu yapar mıyız? Öyle tek derdimiz yok. bütün partilerimizle görüşüyoruz. MHP’mizle de görüştük, vatan Partisi, mutluluk Partisi… Telefon ediyor, kutlama ediyorlar.”

Kaynak: Anadolu ajansı / Tayyib Hoşbaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir