Ahmet Çalık adına yapılan spor tesisi açıldı-haberi

Keçiören Belediyesi tarafından Ovacık Mahallesi’nde inşa edilen Ahmet Çalık Buz Pateni ve Spor Tesisleri, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından açıldı. Programa Ahmet Çalık’ın ailesi, milletvekilleri, davetliler ve çok sayıda bebek katıldı. Kurdele kesimi sonrası tesis kullanıma açılmış oldu. 

“Tamamı ücretsiz” 

Açılış konuşmasında yapılan tesislere değinen Altınok, “Bugün şehrimizde yoksun var olan tek hizmeti allahın izniyle birazdan tamamlayacağız. Bir hayli eserler, Bir hayli hizmetler yaptık. Yalnızca buz pateni pistimiz değil burada yürüyüş yolumuz var, kaykay alanımız var, park alanımız var. Tenis kortumuzdan oluşan tek spor kompleksi ayrıca. derhal karşı tarafta 97 bin metrekarelik tertemiz yaptığımız tek park ve spor alanı Nursultan Nazarbayev ismini verdiğimiz orada da tekrar halı sahalarımız var, tenis kortlarımız var, voleybol, basketbol sahamız var, 2,5 kilometrelik yürüyüş ve koşu yolumuz var, elbet 12 bin adet de dikilen çeşitli nebatlar var. Bunların tamamı ücretsiz” diye konuştu. 

“Biz milletçe fenomeniyiz” 

Sosyal medya fenomeni olmadıklarını milletçe fenomeni olduklarını ifade eden Altınok, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da bize ağırbaşlı katkı ve destekleri var. Biz bunları tertemiz yaptık açıyoruz. Birilerinin kulübesi yok. Ama bu yasamsal medya fenomenliği ayrı tek şey biz milletçe fenomeniyiz. milletçe ve dogruluk bildiğimiz bu. Dolayısıyla biz eserler, hizmetler yapıyoruz. Yalnızca yaptığımız 38 adet spor tesisimiz var. Etlik’teki olimpik yüzme havuzumuzun Daha Türkiye’de örneği yok. Bu tesisimizde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah buradan ulusal sporcularımız yetişecek” ifadelerini kullandı. 

ANKARA (İHA)

  • Ahmet Çalık Buz Pateni ve Spor Tesisleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir