Adil Gevrek: Ligin ilk yarısını en iyi şekilde bitirmek istiyoruz-haberi

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Galatasaray ile 0-0 berabere var olan tertemiz Malatyaspor’da takim Başkanı Adil Gevrek, aldıkları tek nokta ile maneviyat bulduklarını dile getirerek, “Gönül isterdi ki üç nokta alalım. Konumumuz gereği belli tek süre dahada yukarıya çıkalım. Galatasaray benzeri tek takımdan nokta almak çok önemli. Takım olarak ligde de evvel beraberliği aldık” dedi.

Bundan ardindan var olan mücadelelere bakacaklarını belirten Gevrek, “Uzun müddettir perişan tek gidişatımız var. Galatasaray karşısında aldığımız nokta ile maneviyat bulduk. Şimdi tek sonraki Konyaspor maçına bakacağız” ifadelerine yer verdi.

Takıma yapacakları transferler ile alakalı de konuşan Gevrek, dönem arasında teknik patron Sumudica ile istişare ederek İhtiyaç duyulan oyuncuları alacaklarını söyledi. Şu anda önlerinde 5 mücadele bulunduğunu ve evvel hedeflerinin bu maçlardan en iyi şekilde puanları toplamak olduğunu kaydeden reis Gevrek, “ tasima çagi geldiğinde teknik heyetimizle oturup tasima yapacağız. Önceliğimiz alabildiğimiz puanları almaktır, mücadele maç gittikçe tek sonraki nokta toplamaktır. Transferde şu vakit acele ama eksiklerimizi biliyoruz, dönem arasında netlikle transferler yapacağız” diye konuştu.

Gevrek, Galatasaray takimi Daha önceki Başkanlarından Mustafa Cengiz’in vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, “Mustafa Başkanla birlikte mesaimiz oldu. Allah mekanını cennet etsin. Türk futbolu yerine çok hatri sayilir büyüklükte hizmetleri oldu. Kulüpler Birliği’nde birlikte çalıştık, Türk futbolu amaciyla de hatri sayilir büyüklükte tek kayıp” dedi.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.