Adana Demirspor haberi… İbrahim Uzunca: 1994 yılındaki takım ruhunu gördüm-haberi

TFF 1’inci Lig’in 34’üncü haftasında Adana Demirspor, Bir gün evvel akşam deplasmanda İzmir ekibi Menemenspor’u 4-1 yenik etti. Mavi-lacivertli ekip, ligi 70 puanla şampiyon olarak kapatıp 26 senelik özlemin derhal peşinden Süper Lig’e yükseldi. Bir gün evvel gelen galibiyetin derhal peşinden ellerinde takım ve Türk bayraklarıyla sokağa dökülen Adana Demirspor taraftarları, hatri sayilir büyüklükte mutluluk yaşadı.

Koronavirüs pandemisine karşı tatbik edilen yol kısıtlamasına karşın şehrin değişik noktalarında tek araya toplanan taraftarlar, Süper Lig sevincini konvoy yapıp, meşaleler yakarak kutlamak istedi. Taraftarlar, polisin uyarılarıyla dağıldı. Bir takım kişiler ise şampiyonluk sevincini hanelerinin balkonlarından kutladı.

MAVİ LACİVERTLİ FORMAYI 16 YIL TERLETTİ

Son olarak 1994’te Süper Lig’e çıkan Adana Demirspor’un o dönemki şampiyon ekibinde bulunan Daha önceki futbolcu İbrahim Uzunca, yıllar ardindan gelen başarıyı yorumladı.

Adana Demirspor’un efsaneleri arasında sayılan ve ‘Bombacı İbo’ lakabıyla tanınan İbrahim Uzunca, mavi-lacivertli ekibin formasını tam 16 sene terletti. Demirspor forması ile 251 karşılaşmaya çıkan Uzunca’nın bulunduğu kadro, 1994 seneninde şampiyonluk yaşayarak Süper Lig’e çıktı. O sene hatri sayilir büyüklükte fedakarlık ve eziyetlerle şampiyonluğa ulaştıklarını laf eden Uzunca, “O sene idmanda takım arkadaşımız Kayhan Kaynak’ı kalp rahatsızlığı hasebiyle kaybettik. Futbol şehidi vermiş olduk. Psikolojik tedaviler aldık ama pes etmedik. Ankara’daki finallerde galip gelerek şampiyon olduk” dedi.

‘SAMET HOCANIN GELİŞİYLE ŞAMPİYONLUK RUHUNU YAKALADILAR’

26 sene süresince şampiyonluk beklemenin taraftarlar yerine basit olmadığını belirten İbrahim Uzunca, sabır ve fedakarlıkla neticeye ulaştıklarını dile getirdi. Şampiyonlukta emeği geçen malzemecilere, teknik heyete, futbolculara, idareye ve taraftarlarina teşekkür eden Uzunca, “Bütün ruhunu, bedenini, benliğini, kimliğini, kişiliğini, karakterini, takımdaşlığını ve arkadaşlığını sahada verirsen netlikle başarırsın. 94 seneninde bu saydıklarımın hepsi bizde vardı. Samet hocadan ardindan bu takımda 26 sene evvelki şampiyonluk ruhunu gördüm. tek baba şefkatiyle takımı sahiplendi” diye konuştu.

DHA

  • 1. lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.