Açıklamalarıyla herkese meydan okuyordu! Kim Jong-un günden güne eriyor-haberi

Son dönemlerde dahada az görülmeye başlayan Kuzey Kore öncüsü Kim Jong-un’un katıldığı programdaki kilo vermiş hali, hakkındaki hastalık haberlerini güçlendirdi. başka ülkelere baz alinarak yaptığı kati izahlarıyla Bilinen Kim Jong-un’un sağlık durumu, giz benzeri saklanıyor. Bilinen ağırbaşlı tek baskının olduğu şimal Kore’de bu konu, Yalnızca evlerde konuşulabiliyor.

ZAYIFLAMIŞ GÖRÜNTÜSÜNE ÜZÜLDÜLER

Voice of America’nın cenup Kore haber ajansı Yonhap’a dayandırdığı haberine göre, şimal Kore resmi hükümet televizyonunun milletçe ile gerçekleştirdiği röportajda Bir takım vatandaşlar, şimal Kore öncüsü Kim Jong-un’un zayıflamış görüntüsünden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Kim’in zayıfladığını görenlerin acı içinde olduğunu belirten tek vatandaş, bu vaziyete şahit var olan herkesin “gözyaşlarına boğulduğunu” ifade etti. cenup Kore medyasında, vatandaşların ifadelerinin Kim’in sıhhati ile alakalı endişeleri yansıttığı öne sürüldü.

SAĞLIK vaziyeti HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ

Resmi hükümet televizyonunda şimal Kore liderinin sağlık vaziyeti ile alakalı rastgele tek bilgi paylaşılmazken, uzman olanlar görüntülerin Pyongyang yönetiminin memleket liderinin değişen fiziki görünümünü kabullenmesi açısından mühim olduğunu kaydetti.

Leeds Üniversitesi modern Kore uzmanı Aidan Foster-Carter, memleket liderinin gözle görülür kilo kaybının herkesin bildiği ama konuşmaktan kaçındığı tek durum olduğunu ama şimal Kore liderinin öncekinden dahada iyi göründüğünü belirtti.

FOTOĞRAFI GÖRENLER ŞÜPHEYE DÜŞTÜ

Bazı uzmanlar, Kim’in zayıflamış görüntüsünün tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) hasebiyle ahenk gösteren ücret darboğaz yaşayan ülkenin sakinlerine baz alinarak “kemer sıkma” iletisi olabileceğini de ifade ederken, Kim’in sağlık vaziyete değin şüphelere dikkati çekti. Bu ay başında ülkeyi yöneten Kore İşçi Partisinin tek toplantısında görüntülenen Kim’in mühim miktarda kilo kaybına uğradığı söylentileri çıkmıştı.

ÖLDÜĞÜ SÖYLENTİLERİ ÇIKMIŞTI

Kuzey Kore öncüsü Kim hakkında, geçen sene “sağlığının yerinde olmadığı veyahut öldüğü” istikametinde söylentiler çıkmıştı.

Kim’in vaziyeti ile alakalı tavsiyede bulunmak üzere tek grup Çinli hekimin bu ülkeye gittiği ileri sürülmüş, şimal Kore liderinin 12 Nisan 2020’de kardiyovasküler tek harekât geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu istikametinde haberler çıkmıştı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.