Abdülkadir Ömür'den Şenol Güneş açıklaması-haberi

Milli takımın avro 2020 ekibinde bulunan ama mücadele ekibinde yer verilmeyen Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür’ün teknik patron Şenol Güneş’e reaksiyon gösterdiği argüman edilmişti. Ömür, konula alakalı açıklamalarda bulundu.

Genç futbolcu, “Bazı medya uzuvlarında yer alan, Şenol hocamla alakalı söylediğim argüman edilen sözler Tamamiyle asılsızdır. Şenol hoca bana güvenmiş ve ulusal takımın Avrupa Şampiyonası kadrosuna almıştır. Bu benim amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek onurdur. Sakatlıktan çıktıktan ardindan Trabzonspor ‘da ağır ağır takim formasi girmeye başladım. Şenol hocam da sağ olsun beni A ulusal Takım kadrosuna çağrı etti. Antalya ve Almanya kamplarında da bulunduğum her anda kendimi dahada iyi hissettim” dedi.

“Bize yollar göstermeye çalışıyor”

Kararın Şenol Güneş’e ait olduğunu belirten Abdülkadir Ömür, “Oynayıp oynamamam, mücadele ekibinde olup olmamam kararı Şenol hocamıza aittir. Bu kararlara her vakit saygı duyarım. Şenol Güneş’e saygımı ve sevgimi her biri bilir. Hocam, turnuva dönüşü de benimle görüştü ve beklentilerini anlattı. Bize yollar göstermeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Beni Niçin çağırdın? iddiası

21 yaşında olan futbolcunun İsviçre mücadelesi ekibinde da yer alamadığını öğrendikten ardindan teknik patron Şenol Güneş’e, “Beni Niçin çağırdın hocam?” ifadeleri ile sitem ettiği argüman edilmişti.

  • milli takım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir