ABD’nin başkanları değişiyor, huyları değişmiyor! Trump’tan sonra Biden da gazeteci azarladı-haberi

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanları değişmelerine rağmen, gazetecilere yönelik tutumları değişmiyor. Başkanlığı döneminde Oval Ofis’ten CNN muhabirini kovan, Güney Koreli gazetecileri de azarlayan Trump’ın ardından gazetecilere yönelik bir sert tutum haberi de ABD’nin yeni başkanı Biden’dan geldi.

SORU SORAN MUHABİRE BAĞIRDI

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İsviçre’nin Cenevre kentinde yüz yüze görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının ardından kürsüden ayrılan Biden’a, kapıdan çıktığı sırada bir muhabir, “Putin’in davranışlarını değiştireceğine sizi ne bu kadar inandırıyor” diye sordu. “Benim böyle bir güvencem yok, neler oluyor neden hep böyle yapıyorsun” diyerek muhabire bağıran Biden, muhabire, “Ben ne zaman böyle bir şey söyledim” dedi.

SİNİRLENDİĞİ BELLİ OLDU

Vücut dilinden sinirlendiği ve gergin olduğu anlaşılan Biden muhabire, Putin ile ilgili olarak, “Ben dedim ki, davranışlarını değiştirecek şey, dünyanın geri kalanının onlara tepki vermesi ve dünyadaki önemlerini azalmakla olur” ifadelerini kullandı. Biden, “Bir güvence değil, sadece gerçekleri söylüyorum” diye konuştu.

“ANLAMIYORSAN, YANLIŞ MESLEKTESİN”

Muhabirin ısrarla Putin’in daha önce değişmediğini ve Biden’ın bu şartlar altında görüşmeyi nasıl yapıcı olarak değerlendirdiğini sorması üzerine Biden yeniden döndüğü muhabire, “Eğer bunu anlamıyorsan yanlış meslektesin” ifadelerini kullandı.

MUHABİRDEN ÖZÜR DİLEDİ

Konferansın ardından ABD’ye dönüş için başkanlık uçağına binmeden evvel Biden muhabirden özür diledi. Biden, “Çabuk sinirlendiğim için özür dilerim. Asla pozitif sorular sormuyorsunuz” dedi.

“YAPMAK İÇİN GELDİĞİM ŞEYİ YAPTIM”

Muhabir ise sorduğu sorunun doğru olduğunu belirterek, “Putin görüşmenin ardından basın konferansında eleştirildiği şeylerin bir kısmını tekrar yaptı” ifadelerini kullandı. Biden ise, “Buraya yapmak için geldiğim şeyi yaptım” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir