ABD’den Rusya’ya Ukrayna uyarısı: Agresif politikalarının sonuçları olacak-haberi

Rusya ve Ukrayna arasındaki sınırda bulunan Donbass bölgesi ve Kırım hasebiyle yaşanan kriz tırmanmaya ayni ritimde devam ediyor.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna-Rusya krizine ait Washington’ın tavrını tek sefer dahada alana koydu. Blinken, NBC’ye verdiği röportajda, “ABD, Rusya ile Ukrayna arasındaki sınırdaki vaziyetten kaygı duyuyor. Konuyu Avrupa’daki müttefiklerimiz ve ortaklarımızla da tartışıyoruz. ABD, Rusya ile Ukrayna arasındaki sınırdaki vaziyetten kaygı duyuyor. Konuyu Avrupa’daki müttefiklerimiz ve ortaklarımızla da tartışıyoruz. aynı zamanda reis Biden, Rusya’nın ‘saldırgan ve sorumsuzca’ davranması seklinde ‘bedelini ödemek’ zorunda kalacağı görüşüne Daha bağlı” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA-RUSYA KRİZİNDE NE OLDU?

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart’ta mecliste yaptığı konuşmada, Rusya’nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna hudutları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti. Rusya ise bunun için karşılık, sevkiyatın memleket hudutları içinde olduğunu ve kimse amaciyla tehdit oluşturmadığını bildirmişti.

Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ait Rusya, Ukrayna ve Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatından (AGİT) oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020’den bu yana kapsamı geniş mütareke kararı almıştı. alanda sözde bağımsızlığını duyuru eden Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Kiev idaresi arasında 2014’ten bu yana süre gelen çatışmalarda 13 binden çok kişi hayatını kaybetti.

Rusya'dan tertemiz gözdağı! Putin'in tertemiz silahına ait görüntüler hükümet kanalında yayınlandı

Rusya’dan tertemiz gözdağı! Putin’in tertemiz silahına ait görüntüler hükümet kanalında yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir