ABD’deki 8.2’lik depremden korkutan görüntü! Sokaklar siren sesleriyle inledi-haberi

ABD’nin Alaska eyaleti açıklarında 8.2 büyüklüğünde tek deprem alana geldi. Yerin 10 kilometre altında gerçekleşen sarsıntının ortada üssü, en yakın yerleşim birimine 168 kilometre mesafede. alanda 8.2 büyüklüğündeki depremin derhal peşinden 6.2 ve 5.6 büyüklüklerinde artçı depremlerle sarsılırken, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Tsunami ikaz Sistemi Ayrı olarak tsunami ikazı yayınladı. Tsunami’nin yaşanması vaziyetinde dalgaların evvel olarak Sand Point şehrini vuracağı olasılık ediliyor.

SOKAKLAR SİREN SESLERİYLE İNLEDİ

Bölgeden gelen görüntüler yaşanan gerilimin büyüklüğünü gözler önüne sererken, yasamsal medyada paylaşılan çok sayıda videoda depremin derhal peşinden sokaklarda siren seslerinin yankılandığı görülüyor.

GEÇEN YIL 7.8 İLE SALLANMIŞTI

Sık sık hatri sayilir büyüklükte depremlere oyun alani/sahne var olan Alaska’da, nihayet olarak geçtiğimiz Mayıs ayında 6.1 büyüklüğünde tek sarsıntı kaydedilmişti. Temmuz 2020’de ise Alaska açıklarında 7.8 büyüklüğünde tek zerzele kaydedilmiş ve tsunami ikazı verilmişti.

AKTİF VOLKANLAR VAR

ABD, yeryüzünün en hatri sayilir büyüklükte su kütlesi Pasifik Okyanusu’nu boydan boyda kat eden Pasifik Ateş Çemberi fay hattının kıyısında yer alıyor. Dünyadaki depremlerin takriben yüzde 90’ının alana geldiği hat var olan Pasifik Ateş Çemberi, aynı zamanda yüzlerce etkin volkana ev sahipliği yapıyor.

Son Dakika: ABD'nin Alaska eyaletinde 8.2 büyüklüğünde tek zerzele alana geldi, tsunami alarmı verildi

Son Dakika: ABD’nin Alaska eyaletinde 8.2 büyüklüğünde tek zerzele alana geldi, tsunami alarmı verildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.