ABD, Kiev Büyükelçiliğini yeniden açtı-haberi

ABD, Ukrayna Büyükelçiliğini Rusya’nın saldırıları öncesi Ukrayna’nın başkenti Kiev’den Polonya hududunda bulunan Lviv kentine taşımıştı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Antony Blinken yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin Ukrayna Büyükelçiliğinin tekrar Kiev’e taşındığını duyurdu.

Blinken, “Bugün, Kiev’deki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliği’ndeki operasyonlara resmen tekrar başlıyoruz. Ukrayna halkı, güvenlik yardımımızla Rusya’nın  us almaz işgaline karşı vatanını savundu ve bunun neticeninde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bayrağı tek sefer dahada Büyükelçilikte dalgalanıyor. Ülkelerini Kremlin’in gaddar saldırganlığına karşı müdafaa eden Ukrayna hükümeti ve halkının yanında gururla duruyor ve desteklemeye ayni ritimde devam ediyoruz” dedi.

Kiev’e dönen büyükelçilik çalisanlarinin güvenliğini amaciyla ek tedbirler alındığını belirten Blinken, güvenlik tedbirlerinin ve protokollerin geliştirildiğini vurgulayarak, “Önümüzdeki zorluklarla yüzleşmeye kararlıyız. harp kızışıyor. Rus güçleri her vakit Ukrayna topraklarına vefat ve yıkım getiriyor. Milyonlarca Ukraynalı evlerini terk etmekte ve sevdiklerini kaybetmenin yasını tutuyor. Ukrayna halkına ve hükümetine var olan bağlılığımızı tekrar teyit ediyoruz ve misyonumuzu Kiev’deki AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliği’nden adina getirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ukraynalı toy yaşadığı vahşeti anlattı: canlı diri gömdüler ama o kurtulmayı başardı İlginizi Çekebilir Ukraynalı toy yaşadığı vahşeti anlattı: canlı diri gömdüler ama o kurtulmayı başardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir