ABD ile ilişkilerde yeni dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yansıdı: Biden ile mutabık kaldık-haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu erken gerçekleştirilen bakanlar heyeti Toplantısı’nın derhal peşinden heyecanla beklenen açıklamalarını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemide gündemdeki konular ayni vakitte da NATO zirvesi ile alakalı mühim bilgilendirmelerde bulundu.

“ÜSTESİNDEN GELİNEMEYECEK HİÇBİR mesele YOK DİYE KONUŞTUK”

ABD Başkanı Biden’le NATO zirvesinde yaptığı görüşmenin, ikili ilişkiler mananında müspet geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD ile üstesinden gelinemeyecek hiçbir meselemizin bulunmadığı ile alakalı Biden ile mutabık kaldık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biden’le görüşmesinden verdiği detaylar şu şekilde:

3 Haziran’da Litvanya Cumhurbaşkanı sayın Naseday, Letonya Cumhurbaşkanı, Macaristan Başbakanı sayın Orban’la, Fransa Cumhurbaşkanı sayın Macron’la, Birleşik Krallık Başbakanı sayın Johnson’la, sayın şansölye Merkel’le, sayın Miçotakis ve nihayet olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı sayın Biden’la tek araya geldik.

“DOĞRUDAN TEMASLARIMIZI SIKLAŞTIRMA KARARI ALDIK”

Pek çok memleket lideriyle kısa süreli hasbihal etme imkanı bulduk. Bugüne civarindan çeşitli gerilimler yaşadığımız bazı isimler başta olmak üzere biraraya geldiğimiz öncülerle işbirliği alanları üzerinden gidilerek geliştirilmesi hususunda mutabık kaldık. Sayın Macron, sayın Miçotakis ve sayın Biden’la direk temaslarımızı sıklaştırma kararı aldık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.