81 yaşındaki futbol tutkunu Şaban Meteöz, gençlere taş çıkartıyor-haberi

Futbola bebek yaşlarda gayri federe takımlardan Dönüktaşspor’da başlayan Şaban Meteöz, toprak sahalarda semtler arası kupa maçlarında oynadı. 16 yaşında amatör takımlardan Yıldırımspor’da lisansı çıkarılan Meteöz, yıllar geçse de çok sevdiği futboldan kopamadı. Meteöz, hali hazırda haftada tek vakit gençlerle futbol oynuyor.

5 çocuk, 12 torun sahibi olduğunu ifade eden Şaban Meteöz, 25 sene evvel kaybettiği eşi Gülseren Meteöz’ün derhal peşinden teselliyi futbolda bulduğunu kaydetti. Meteöz, “Askerde de futbol oynadım, dönünce tekrar Tarsus’un ayrım amatör takımlarında takim formasi giydim. Şu vakit çok sayıda torunumun yanı sıra iki adet de torunumun çocuğu var. Eşim can verdikten ardindan yalnız kalınca futbola dahada çok sarıldım. Hafta arası parklarda 20 kilometre koşuyorum. Hafta sonlarında ise kimi iki gün, kimi tek vakit gençlerle Tarsus Cumhuriyet Lisesi alanında futbol oynuyorum. Gençleri dahada başarılı olmaları amaciyla teşvik ediyorum. İyi tek futbolcu olurlarsa hemide ekmek paralarını kazanır ayni vakitte da dünyanın en iyi sporunu yapmış olurlar. Ayaklarım beni taşıdığı sürece futbola ayni ritimde devam edeceğim” dedi.

Şaban Meteöz ile her hafta futbol oynayan takım arkadaşlarından Nidal Diyap (57) ise “Onu misal alıyoruz. Maşallah, Şaban Meteöz bize ve gençlere taş çıkartıyor. Onun heyecanını ve mutluluğunu görünce futbolu dahada çok seviyoruz” diye konuştu.

DHA

  • mersin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.