67 kaçak göçmen için aynı adrese ikamet başvurusu yaptılar-haberi

İstanbul Göçmen Kaçakçılığıyla ugras ve sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri yasamsal medya üzerinden, kaçak muhacirlere baz alinarak duyuru veren Bir takım şüpheliler belirledi.

Şüphelilerin verdikleri ilanda, “Göç İdaresi’nde rastgele tek randevuya katılmadan ve idareye rastgele tek evrak sunmadan neden yasal gerekse illegal vaziyette var olan kişilere ikamet desturu saglamak edilebileceği, Ayrı olarak ikamet desturu reddedilen yabancılara tekrar ikamet desturu çıkartılabileceği” verileri bulunduğu belirtildi. Bu durum üstüne polis çalışma başlatıldı.

ADAM BAŞI iki BİN DOLAR

Usulsüz ikamet işlemleri amaciyla iki bin dolar istek eden şüphelilerin adreslerinin Bağcılar’da olduğu belirlendi. zabita ekiplerince için adrese harekât düzenlendi. Baskında M.T. ve Y.T. adli şüpheliler yakalandı.

Adreste yapılan aramalarda, zabita ekiplerince kaçak olduğu değerlendirilen 280 paket sigara ve 67 şişe içki, ikamet desturu başvurusunda kullanılmak üzere çok sayıda usulsüz evrak ele geçirildi.

USULSÜZ KİRA SÖZLEŞMESİ

Yapılan araştırmalarda şüphelilerin yabancı tebaalı 67 kişiye, kendisinin ikamet adresleri üzerinden usulsüz kira sözleşmesi hazırladıkları belirtildi. Bu metotla Göç İdaresi’ne teslim edilen müracaat evraklarında düzmececilik ve usulsüzlük yaptıkları belirlendiği öğrenildi.

120 BİN LİRA CEZA

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece adli denetim şartıyla hür kaldı. Şüphelilere ait işyerine ise yönetimsel istikametten toplaminda 120 bin Lira kazanç cezası kesildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir