58 ilde uygulanan hafta sonu kısıtlamasında nereler açık?-haberi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kontrollü normalleşme döneminde illerin riziko durumlarına göre hafta sonu tatbik edilen sokağa çıkma kısıtlaması ayni ritimde devam edecek.

HANGİ İLLER DIŞARI ÇIKABİLİYOR?

Bu kapsamda Düşük (Mavi) grubunda bulunan Şırnak’ta ve ortada riziko (Sarı) grubunda bulunan Batman, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Uşak, Van’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu benzeri 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacak.

SADECE sektör GÜNÜ KISITLAMAYA DAHİL var olan İLLER

Yüksek riziko (Turuncu) grubunda bulunan Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Bingöl, Burdur, Denizli, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kırşehir, Manisa, Tunceli’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi bugünü saat 21.00’de başlayıp sektör gününün tamamını kapsayıp pazartesi bugünü saat 05.00’te bitecek şekilde uygulanacak.

KIRMIZI KATEGORİDEKİ İLLERDE KISITLAMAYA CUMARTESİ GÜNÜ DE DAHİL

Çok çok riziko (Kırmızı) grubunda bulunan Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Yozgat, Zonguldak’ta ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma bugünü saat 21.00’de başlayıp cumartesi ve sektör günlerinin tamamını kapsayıp pazartesi bugünü saat 05.00’te bitecek şekilde olacak.

RESTORANLAR PAKET SERVİSLE HİZMET VERECEK

Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri, cumartesi veyahut sektör bugünü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine ayni ritimde devam edebilecek. Online sipariş firmaları da cumartesi ve sektör bugünü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

HAFTA SONU MARKET VE FIRINLAR AÇIK

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre cumartesi ve/veya sektör bugünü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. tekrar anlatilan süre içinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler telefonla veyahut online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.Cumartesi ve sektör bugünü ekmek üretiminin yapıldığı fırın veyahut unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin Yalnızca ekmek satan bayileri açık olacak.

Online sipariş firmaları da Cumartesi ve/veya sektör bugünü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir