28 Şubat davasında yeni gelişme! Çevik Bir ve Çetin Doğan’ın da aralarında bulunduğu 14 kişi için tutuklama kararı-haberi

Necmettin Erbakan’ın başbakan, Tansu Çiller’in başbakan yardımcısı olduğu 28 Şubat 1997’de fevkalade tek araya toplanan Millî Güvenlik heyeti toplantısı neticesi açıklanan kararlarla “irtica”ya karşı başlayan silahlı güç ve bürokrasi merkezli asama hasebiyle Ankara 5. Ağır karar Mahkemesinde açılan davada, tertemiz gelişmeler yaşanıyor.

MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞLARDI

Daha evvel 103 sanıktan aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay 2. Başkanı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekat Başkanı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Daha önceki YÖK Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz’ün de bulunduğu 21 kişi müebbet mapus cezasına çarptırılmıştı.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Ankara 5. Ağır karar Mahkemesi bugün, 28 Şubat davasında müebbet mapus cezası alan aralarında Çevik tek ile Çetin Doğan’ın da bulunduğu 14 maznun ile alakalı gözaltına alınma kararı verdi.

KİMLER İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI?

Cezaevine konulması amaciyla yakalama kararı çıkartılan isimler şöyle:

Dönemin Genelkurmay 2. Başkanı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekât Başkanı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Orgeneral Çetin Doğan, dönemin sema Kuvvetleri Komutanı Ahmet Çörekçi, Genelkurmay genel Sekreteri Erol Özkasnak, Daha önceki zaptiye genel Komutanı Fevzi Türkeri, MGK genel Sekreteri İlhan Kılıç ile çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli generaller Aydan Erol, Cevat esas Özkaynak, Çetin Saner, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.