15 yıldır görmeden lastik tamir ediyor-haberi

Alaplı minik endüstri Sitesi’nde, babasına ait yedek parça satışı, lastik onarım ve değişimi ile yağ değişiminin yapıldığı iş yerinde çalışan Ercan Turan, 15 sene evvel görme yetisini kaybetti.

Ercan Turan kısmen görebildiği zamanlardan edindiği el alışkanlığıyla, araçların lastiğini söküp tamiri veyahut değişimi ile balans ayarlarını yapıyor.

23 senedir babasıyla birlikte çalışan iki bebek babası Ercan Turan, yaşadığı göz hastalığına tıbben tek ad konulamadığını, kornea nakli olduğunu ama vücudunun bu nakli onay etmediğini ifade etti.

Turan, gözlerindeki rahatsızlığın dört yaşında başladığını ve 35 senedir bu hastalıkla ugras ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

*Şu anda yüzde surat görme Özürlü raporum var. nihayet 15 senedir hastalığım dahada çok ilerledi. Onun döneminden evvel belli tek süre görebildiğim amaciyla liseyi normal bitirdim.

*Okul dönemimde ve sonrasında babama yardım ediyordum. 1999 yılından beri de babamın yanında çalışmaya başladım. dahada evvel belli tek süre gördüğüm amaciyla bu işleri belli tek süre öğrenmiştim neyin nasıl yapıldığını.

*Hastalığım ilerleyen süreçte dahada çok kötüleşmesi, el yeteneğimin dahada çok gelişmesini sağladı.

*Her şeye duyarlılıklarım belli tek süre dahada arttı. Bu işleri, dahada evvel belli tek süre görebildiğim amaciyla edindiğim el alışkanlığıyla dahada huzurlu yapabiliyorum.

Yaptığı işi hissederek görme yeteneği kazandığını belirten Turan, “Arabanın lastiklerini değiştirebiliyorum. Balans makineleriyle lastiklerin balansını yapabiliyorum. Bunun haricinde yağ değişimi işlemlerinde yapabileceklerimi yaparak, yağ filtrelerini sökerek babama yardım ediyorum” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir