10 bin dolar alan siyasetçi kim? Bakan Soylu, kendisine bu soruyu yönelten Meclis Başkanı Şentop’la buluştu-haberi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, makamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘yu onay etti. asil tek buçuk saat civarindan süre gelen müzakerenin derhal peşinden kapıda kendisini bekleyen gazetecilerin suallerini Cevapsız bırakarak Meclis’ten ayrıldı.

“10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ KİM?” suali GÜNDEM OLMUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı tek tv programında “Sedat Peker’den 10 bin dolar aylık alan siyasetçi var” demişti. cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna Suskun kalamaz. Suskun kalıyorsa ‘Acaba o da mı alıyor’ diye sorulur” demişti.

SOYLU’DAN BİLGİ İSTEMİŞTİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da “Kılıçdaroğlu beni amaç alan iftirada bulundu. Bunu açıklama edecek kişi bendeniz değilim muhatabıdır” yanıtı vermişti. Şentop, Ayrı olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi izahı amaciyla name yazmıştı.

Mektupta, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi amaciyla bütün bilgi ve dokümanların hemide adli makamlara ayni vakitte da Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

MERAK EDİLEN İSMİ PAYLAŞTI

Öte istikametten Şentop ve asil tarafından müzakereye ait rastgele tek İzah yapılmazken, NTV parlamento muhabiri Özgür Akbaş ise Soylu’nun mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop’a söylediğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir